Jak zainstalować dźwig morski?

July 27, 2022
najnowsze wiadomości o firmie Jak zainstalować dźwig morski?

Istnieje wiele sposobów na zainstalowanie dźwigu.W tym artykule dowiesz się, jak zainstalować dźwigi morskie i dźwigi śródlądowe.Najpierw przedstawmy instalację dźwigu morskiego.Generalnie istnieją dwa sposoby zainstalowania dźwigu na pokładzie łodzi.

Zainstaluj dźwigi morskie za pomocą połączenia kołnierzowego

Najpierw należy wstępnie zmontować kołnierze na pokładzie łodzi, a następnie połączyć z kołnierzami na dole dźwigu za pomocą nakrętek i śrub.

Podczas montażu kołnierza należy zwrócić uwagę na wypoziomowanie i kierunkowość kołnierza, aby otwory były dokładnie wyrównane.W przeciwnym razie spowoduje to niepotrzebne problemy w przyszłym użytkowaniu.

najnowsze wiadomości o firmie Jak zainstalować dźwig morski?  0

Zainstaluj dźwigi morskie przez spawanie

Spawanie żurawia do pokładu, zaletą tej metody jest to, że oszczędza etap spawania kołnierzy, ale wady są również oczywiste.

Przede wszystkim, gdy dźwig jest złomowany, to jak go usunąć to duży problem.Podczas procesu rozbiórki talia na pewno zostanie uszkodzona, a jeśli talia zostanie uszkodzona, koszt będzie jeszcze większy.

Ponadto statek nie będzie zbyt stabilny w wodzie, a przechylenie i przegłębienie będzie pochylone, więc kierunek siły będzie bardziej szczególny,

Dlatego spawacz musi posiadać potężne umiejętności spawalnicze.Podczas spawania należy wziąć pod uwagę nie tylko złożoną sytuację naprężeń, ale także estetykę spawania.

najnowsze wiadomości o firmie Jak zainstalować dźwig morski?  1

Która metoda montażu dźwigu jest lepsza?

OUCO nadal zaleca tradycyjną metodę montażu kołnierza, ponieważ na późniejszym etapie żuraw jest łatwy do wymiany i demontażu, co jest wygodne w konserwacji i naprawach oraz nie wpływa na wydajność pracy.Ponadto ten rodzaj instalacji ma również estetykę.

najnowsze wiadomości o firmie Jak zainstalować dźwig morski?  2

Kiedy powinienem zainstalować dźwig morski?

Nie instaluj dźwigu na morzu, zainstaluj go podczas zawijania do portu.

Zainstaluj żuraw po pełnym zrozumieniu swojej łodzi.

Unikaj instalowania dźwigu przy złej pogodzie.Podczas montażu niektóre elementy będą narażone na działanie środowiska naturalnego, a deszcz i kurz mogą niekorzystnie wpłynąć na żuraw.

najnowsze wiadomości o firmie Jak zainstalować dźwig morski?  3

Gdzie mogę zainstalować dźwig morski?

Możesz zainstalować na statkach, pontonach, dokach, portach, obiektach nabrzeżnych, różnych platformach morskich i nie tylko.

W razie potrzeby możesz wybrać instalację na stałe lub tymczasowo.

Przed instalacją należy przygotować wsporniki, sprzęt do podnoszenia i gniazdka elektryczne.

Jeśli nie masz pewności, gdzie zmieści się Twój dźwig, zapytaj nas!

najnowsze wiadomości o firmie Jak zainstalować dźwig morski?  4

Czy mogę korzystać z dźwigu natychmiast po instalacji?

Poniższe trzy sytuacje muszą być testami ponownego podnoszenia zgodnie z odpowiednimi postanowieniami testu wydajności żurawia przed użyciem.

  • Pierwsza instalacja dźwigowa
  • Dźwigi po remoncie
  • Dźwigi z kluczowymi zmianami wydajności

Dodatkowo dostarczymy klientom wykresy obciążenia żurawia.Możesz użyć tego wykresu, aby zapewnić płynną pracę i zdolność przeciwdziałania przewróceniu się żurawia na statku.

najnowsze wiadomości o firmie Jak zainstalować dźwig morski?  5

Jak zainstalować dźwigi na lądzie?

Jako obiekt obciążony podstawa dźwigu jest niezbędna.Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku małych dźwigów tonażowych (poniżej 3 ton) głębokość fundamentu musi osiągnąć ponad 1,5 metra, aby sprostać ciężarowi podnoszenia w różnych sytuacjach.

Materiałem fundamentowym jest żelbet, który jest obecnie najpopularniejszym materiałem budowlanym, a wytrzymałość materiału jest niezawodna.

Struktura fundamentu przyjmuje wiele grup trójkątów, aby zwiększyć siłę.Użyj struktury ogrodzenia wokół, aby określić rozmiar fundamentu.Kiedy wszystko jest na swoim miejscu, beton można wypełnić, a gdy beton stwardnieje, fundament jest gotowy.

Liczbę głównych stalowych prętów konstrukcyjnych należy określić zgodnie z liczbą otworów w kołnierzu.Główne pręty ze stali konstrukcyjnej muszą być wyższe niż pręty ze stali konstrukcyjnej, a otwory kołnierzy powinny być połączone.Więcej informacji na zdjęciach.

Po zainstalowaniu otworu kołnierza następny krok jest prosty.Podobnie jak w przypadku instalacji dźwigów morskich, sparuj je z kołnierzem dźwigu, etapy instalacji są zakończone.

Warto zauważyć, że ze względu na bezpieczeństwo ładunku dźwigu kołnierz na dole jest zwykle o jeden rozmiar większy.

Ponieważ oba kołnierze są różne, musimy użyć dodatkowej tulei, która ma konstrukcję trapezową, aby połączyć dwa kołnierze.W ten sposób można sparować dwa kołnierze, co nie tylko pięknie wygląda, ale także zwiększa bezpieczeństwo żurawia.

najnowsze wiadomości o firmie Jak zainstalować dźwig morski?  6

Żurawie morskie OUCO są łatwe w montażu, możemy pomóc w wyraźnym oznaczeniu wszystkich punktów połączenia żurawia.

Nasi inżynierowie mogą również dostarczyć instrukcje instalacji wideo online, które są całkowicie bezpłatne.Wszystko po to, aby instalacja była jak najłatwiejsza.

Powyższa metoda montażu żurawia wprowadzona przez OUCO dla Ciebie.Dziękuję za przeczytanie.

 

Polecam lekturę:

Jak wymienić olej hydrauliczny chwytaka pilota?

Rozwiązywanie problemów z softstartem dźwigu morskiego

Chwytak zdalnego sterowania radiowego nie daje się całkowicie zamknąć?