W jaki sposób Chiny uczestniczą w działaniach zbiorowych na rzecz oceanu?

May 24, 2022
najnowsze wiadomości o firmie W jaki sposób Chiny uczestniczą w działaniach zbiorowych na rzecz oceanu?

Rewitalizacja, wspólne działanie na rzecz oceanu to tegoroczny temat przewodni Światowego Dnia Oceanów.Kiedy więc Chiny uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Oceanów?Odpowiedź brzmi: rok 2008. W tym roku Chiny rozpoczęły organizowanie działań „Narodowy Dzień Promocji Oceanów” i wyznaczały godzinę 18 lipca każdego roku.

 

China's marine economy

 

Od 2010 roku Państwowa Administracja Oceaniczna co roku zmieniła Narodowy Dzień Świadomości Oceanu na 8 czerwca, który jest dniem Światowego Dnia Oceanu.Co roku w tym dniu Chiny organizują imprezy i promują ochronę mórz.

 

Według najnowszego badania, chińska gospodarka morska osiągnęła łącznie 2 biliony juanów, a chińska gospodarka morska nadal utrzymuje stały wzrost.Ponadto wschodzące sektory przemysłu morskiego zaczynają wykazywać dobrą żywotność.

 

OUCO and marine economy

 

Ankieta ankietowa przedsiębiorstw związanych z morzem przeprowadzona przez chiński departament zasobów naturalnych wykazała, że ​​w pierwszym kwartale 2022 r. 53,2% przedsiębiorstw wykorzystujących odnawialną energię morską, 55,9% morskich przedsiębiorstw farmaceutycznych i produktów biologicznych oraz 61,1% morskiego sprzętu inżynieryjnego przedsiębiorstwa produkcyjne osiągnęły wzrost przychodów rok do roku.

 

Więc jakie wydarzenie organizują Chiny z okazji Światowego Dnia Oceanów?W rzeczywistości Chiny aktywnie zareagowały na Zbiorową Akcję na rzecz Oceanu.Już 22 kwietnia, w Dzień Ziemi, chińscy ekolodzy przystąpili do działania.w Hainan zorganizowali kampanię pod nazwą „IŚĆ!STRAŻNIK KORALI!" w celu ochrony raf koralowych, co potrwa do 8 czerwca, Światowego Dnia Oceanów.

 

Collective Action for the Ocean Protecting Corals

 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest zgromadzenie entuzjastów sportów ekstremalnych i współpraca z ekologami morskimi w celu poszerzenia wpływu wydarzenia, aby szerzyć wiedzę o ochronie raf koralowych wśród większej liczby osób.Spraw, aby więcej ludzi uświadomiło sobie znaczenie ochrony raf koralowych, działania na rzecz oceanu i udziału w ochronie środowiska.

 

Dlaczego Chiny przywiązują wagę do ochrony raf koralowych?W rzeczywistości Chiny mają długą linię brzegową, zwłaszcza na Morzu Południowochińskim, gdzie rośnie duża liczba raf koralowych.Rafy koralowe służą nie tylko jako naturalne bariery przybrzeżne, ale mają również potencjał do rozpraszania energii fal, ograniczania erozji wybrzeża i ochrony subtropikalnych linii brzegowych.

 

Collective Action for the Ocean-Protecting Corals

 

Oprócz zasięgu Chin, w pobliżu równika, naturalnie rozmnażają się odpowiednie środowiska, tworząc piękny i kolorowy świat morski.

 

Jednak według statystyk badawczych, 20% światowych koralowców już wyginęło, a jedna trzecia światowych gatunków koralowców kamiennych jest zagrożona wyginięciem, nie ma dobrze zachowanych raf koralowych na świecie i oczekuje się, że do 2030 blisko 60% koralowców na świecie wyginie!

 

Dlatego pilnie potrzebujemy uczestniczyć w Zbiorowej Akcji na rzecz Oceanu, ochrona oceanu to ochrona siebie, dla pięknej linii brzegowej wspierajmy i rozpowszechniajmy tę działalność razem!

 

Ucz się więcej:

IŚĆ!STRAŻNIK KORALI!

Wspólne działanie na rzecz oceanu

2022 Ouco Global Marine Festival